Oficjalny portal parafii
 
News & Updates
Błogosławieństwo pokarmów, zwane powszechnie święconką, jest starym zwyczajem sięgającym VIII wieku.
Pierwotnie święcono tylko chlebową figurkę o postaci baranka. Potem dodano kolejno: jajka, ser, masło, ryby, olej, pokarmy mięsne, ciasto
i wino. Obecnie poświęcamy przede wszystkim chleb, jajka, mięso oraz sól. Pokarmy te mają bogatą wielkanocną symbolikę.

PENITENCJARIA APOSTOLSKA na mocy władzy w szczególny sposób jej udzielonej przez Jego Świątobliwość w Chrystusie Panu Naszym z Bożej Opatrzności Ojcu Świętemu Franciszkowi, zezwala łaskawie Jego Ekscelencji i Czcigodnemu Ojcu Księdzu Salwatorowi Pennacchio, Arcybiskupowi Tytularnemu Montis Marani, Nuncjuszowi Apostolskiemu w Polsce, aby w dniu 2 grudnia 2017 roku,

BuzunW środę ks. Bp Łukasz Buzun udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Wcześniej o godz. 13.30 ks. Bp dokonał poświęcenia Sali gimnastycznej przy gimnazjum.
Szczęść Boże ...

Powstała parafialna strona internetowa o adresie:

www.parafiabraszewice.pl


Archiwum

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

  1. W Środę Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Czas modlitwy, pokuty i jałmużny.

  2. Droga krzyżowa w piątki o godz. 1700, następnie Eucharystia. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 1140. Zachęcam parafian do licznego udziału.

  3. Rekolekcje wiekopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (7 kwietnia). Rekolekcje w tym roku będzie prowadził ks. Jan Ludwiczak z Kalisza.

  4. W przyszłą niedzielę (zwaną niedzielą „Ad genteks”) modlimy się i wspieramy ofiarami (do puszek) polskich misjonarzy.

  5. Sprawozdanie z ostatniej Rady Parafialnej.

  6. Jest nowy Opiekun i Wpis.

  7. Dzisiaj można złożyć ofiarę na tacę na ogrzewanie kościoła.

  8. Dziękuję paniom ze Wólki za sprzątnięcie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę. Na sobotę na godz. 900 następne proszę do sprzątania panie z Wólki.

  9. Zmarł Zygmunt Włodarczyk z Wólki. Pogrzeb we wtorek o godz. 1200.