16 - 22.09.2019 r.

Dziękczynna w 70 rocz. urodzin Marty – int. dzieci z rodzinami

17.09.

1800

Władysława (26 rocz. śm.), Bronisławę Stawirejów, ich rodziców, Adama, Jerzego Gwiazdów

ŚRODA – św. Stanisława Kostki – święto

18.09.

Stanisława Dziadka – int. córki Doroty i wnuka Rafała z Patrycją

19.09.

Stanisława Nieboraka, Reginę, Tomasza Wiertelaków

20.09.

Andrzeja Duleja – int. żony Marii

21.09.

1600

1800

Msza św. ślubna (Marczak – Toruński)

Rezerwacja

22.09.

800

1000

1200

Elżbietę, Czesława Piesyków, ich rodziców, Janinę, Stanisława Kuligów, ich rodziców, Józefa Wasilewskiego, Stanisława Karbowskiego, Jana Kurzaja, Jacka Michalaka

Za parafian  - w intencji młodzieży i dzieci z naszej parafii

Dziękczynna w 18 rocz. urodzin Dominiki z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże

XXIV Niedziela Zwykła

1. W niedzielę 29 września będziemy obchodzić 100 rocznicę powstania naszej parafii. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji będzie o godz. 1200. Podczas tej Eucharystii ks. bp. udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
  2. W piątek i sobotę przed uroczystością będą dni skupienia (Eucharystia i spowiedź) przygotowujące do tej uroczystości. Dokładny program podam za tydzień.
  3. W środę Kościół obchodzi święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży polskiej. Msza św. w intencji młodzieży w niedzielę o godz. 1000. Po Mszy  św. spotkanie przygotowujących się do bierzmowania.
  4. Ponadto młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania jest proszona na spotkania formacyjne w piątek na godz. 2000 i w sobotę na godz. 1830.
  5. Bóg zapłać za ofiary na fresk Serca Pana Jezusa.
  6. P. Łukasz Dąbek zrobił dwa metalowe włazy do piwnicy na plebani (na węgiel i na drewno). Za prace jemu i ojcu Józefowi serdeczne Bóg zapłać.
  7. Także trwają prace przy strojeniu organów. Po 5 latach wymagają one gruntownego przeglądu.
  8. Dziękuję paniom z Żurawia za sprzątnięcie  kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę, nowożeńcom za kwiaty. Na sobotę na godz. 900 proszę do sprzątania następne panie z Żurawia.