Oficjalny portal parafii
 
News & Updates
Błogosławieństwo pokarmów, zwane powszechnie święconką, jest starym zwyczajem sięgającym VIII wieku.
Pierwotnie święcono tylko chlebową figurkę o postaci baranka. Potem dodano kolejno: jajka, ser, masło, ryby, olej, pokarmy mięsne, ciasto
i wino. Obecnie poświęcamy przede wszystkim chleb, jajka, mięso oraz sól. Pokarmy te mają bogatą wielkanocną symbolikę.

PENITENCJARIA APOSTOLSKA na mocy władzy w szczególny sposób jej udzielonej przez Jego Świątobliwość w Chrystusie Panu Naszym z Bożej Opatrzności Ojcu Świętemu Franciszkowi, zezwala łaskawie Jego Ekscelencji i Czcigodnemu Ojcu Księdzu Salwatorowi Pennacchio, Arcybiskupowi Tytularnemu Montis Marani, Nuncjuszowi Apostolskiemu w Polsce, aby w dniu 2 grudnia 2017 roku,

BuzunW środę ks. Bp Łukasz Buzun udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Wcześniej o godz. 13.30 ks. Bp dokonał poświęcenia Sali gimnastycznej przy gimnazjum.
Szczęść Boże ...

Powstała parafialna strona internetowa o adresie:

www.parafiabraszewice.pl


Archiwum

Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu

28-02-2015

II Niedziela Wielkiego Postu

Od 16 do 20 marca Szkoła Podstawowa w Brąszewicach będzie przyjmowała relikwie św. Jana Pawła II. Relikwie będą także w naszym kościele. Bliższych informacji udzielę za tydzień.


  1. W niedzielę Międzynarodowy Dzień Kobiet. O godz. 12.00 Msza Św. w Ich intencji.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 7.00, po południu od godz. 16.30.
  3. W środę na godz. 16.00 przybędzie do naszej parafii krawcowa. Będzie można u niej zamówić stroje pierwszokomunijne.
  4. Jest nowy „Opiekun”, „WPiS”, a także „Niedziela”. Gdyby ktoś chciał prenumerować „Niedzielę” proszę się do mnie zgłosić.
  5. Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie, a po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Różańcowych i Świeckiej Rodziny Karmelu.
  6. Jest piękna pogoda. Serdeczna prośba, by uprzątnąć cmentarz.
  7. Pragnę podziękować paniom z Zabrodzia za sprzątnięcie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę. Za tydzień proszę do sprzątania następne panie z Zabrodzia.