Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego

28-11-2017

w którym rozpoczyna się Rok Świętego Józefa Kaliskiego, po złożonej ofierze Mszy św. w Bazylice Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa uczestniczącym biskupom, kanonikom i innym kapłanom, diakonom, osobom konsekrowanym, mężczyznom i kobietom, i wszystkim pobożnym wiernym świeckim, którzy w szczerej pokucie i poruszeni miłością będą w tych obrzędach brać udział, udzielono PAPIESKIEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA wraz z dołączonym odpustem zupełnym, który powinien być uzyskany pod zwykłymi warunkami (spowiedź św., komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św.).

Wierni, którzy nabożnie przyjmą BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PAPIESKIE, choć
z uzasadnionej okoliczności nie będą fizycznie obecni podczas świętych obrzędów, będą mogli otrzymać odpust zupełny zgodnie z przepisami prawa byleby z pobożną intencją śledzili transmitowane za pośrednictwem środków telewizyjnych lub radiowych obrzędy podczas ich sprawowania.

Bez względu na wszelkie przeciwne zarządzenia.

Dan w Rzymie z siedziby Penitencjarii Apostolskiej, dnia 22 miesiąca sierpnia, roku Wcielenia Pańskiego 2017.

Mauro Kard. PIACENZA

Penitencjarz Większy