PIELGRZYMKA do CHORWACJI I MEDJUGORJE 16-25 lipca 2017

23-03-2017

BUDAPESZT – LUDBREG – ZAGRZEB – SPLIT – TROGIR - MEDJUGORJE –

MOSTAR – DUBROVNIK - VEPRIC - MAKARSKA – PLITWICE – WIEDEŃ

1 DZIEŃ: Wyjazd z z miejsca zbiórki – godz. 0:30, przejazd do BUDAPESZTU - zwiedzanie miasta, m.in. Parlament, Wzgórze Zamkowe, Wzgórze Gelerta, Bazylika, promenada naddunajska i Most Łańcuchowy. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja. Wieczorny rejs statkiem po Dunaju, zwiedzanie Budapesztu nocą. Powrót do hotelu.

2 DZIEŃ:  Śniadanie, przejazd do LUDBREG – miejsce cudu eucharystycznego w Chorwacji – zwiedzanie i modlitwa w Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa. Przejazd do ZAGRZEBIA – zwiedzanie: Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kościół św. Marka, kamienna brama – miejsce kultu religijnego, ogłoszonego z uwagi na cudem uratowany po pożarze obrazu Matki Boskiej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie, wycieczka do SPLITU i TROGIRU – zwiedzanie dwóch pięknych miast, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, Katedra św. Wawrzyńca. Przejazd MEDJUGORJE , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie, wejście na Górę Objawień, przejazd do MOSTARU - wielokulturowego miasta Bośni i Hercegowiny. Piękne położonego w Kotlinie Mostarskiej, na obu brzegach rzeki Neretwy, zwiedzanie: Stare Miasto, Stary Most – symbol miasta. Powrót do Medjugorje – udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:  Wejście na górę Kriżevac, śniadanie, przejazd do DUBROWNIKA - "Perły Adriatyku" – zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę zabytków UNESCO. Powrót do Medjugorje – udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: śniadanie i przejazd do VEPRIC – chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes - położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem – zwiedzanie i modlitwa. Przejazd do turystycznej miejscowości MAKARSKA – plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do PLITWIC – zwiedzanie Parku Narodowego „ Jeziora Plitwickie” – kraina kaskadowych jezior, która od wieków zachwyca ludzi - od 1979 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolice Wiednia, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie WIEDNIA , wejście na Kahlenberg - Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski  dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami.  Podziwianie panoramy Wiednia. Wyjazd w drogę powrotną po Polski.

9 DZIEŃ: Przyjazd w drogę powrotną do Polski i zakończenie wycieczki.

Cena: 860zł + 240€

Świadczenia: -   7 noclegów - noclegi w hotelach **/*** – pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami -  Wyżywienie: zgodnie z programem -  Opieka pilota- przewodnika -  Przejazd komfortowym autokarem - Ubezpieczenie KL i NW ( SIGNAL IDUNA)

Uwaga! Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Cena nie zawiera kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów około 50 €

Zapisy: Ks. Eugeniusz Synowiec, Kalisz, Tel. 600 227 860, eugeniuszsyn@o2.pl,

Zapisy do 30 kwietnia z zaliczką, kolejność zgłoszeń decyduje o miejscu w autobusie.

Wyjazd – z Kalisza, Chełmc, Ostrowa Wlkp, Ostrzeszowa, (jeśli zajdzie potrzeba transfer z innych miejsc)