Oficjalny portal parafii
 
News & Updates
Błogosławieństwo pokarmów, zwane powszechnie święconką, jest starym zwyczajem sięgającym VIII wieku.
Pierwotnie święcono tylko chlebową figurkę o postaci baranka. Potem dodano kolejno: jajka, ser, masło, ryby, olej, pokarmy mięsne, ciasto
i wino. Obecnie poświęcamy przede wszystkim chleb, jajka, mięso oraz sól. Pokarmy te mają bogatą wielkanocną symbolikę.

PENITENCJARIA APOSTOLSKA na mocy władzy w szczególny sposób jej udzielonej przez Jego Świątobliwość w Chrystusie Panu Naszym z Bożej Opatrzności Ojcu Świętemu Franciszkowi, zezwala łaskawie Jego Ekscelencji i Czcigodnemu Ojcu Księdzu Salwatorowi Pennacchio, Arcybiskupowi Tytularnemu Montis Marani, Nuncjuszowi Apostolskiemu w Polsce, aby w dniu 2 grudnia 2017 roku,

BuzunW środę ks. Bp Łukasz Buzun udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Wcześniej o godz. 13.30 ks. Bp dokonał poświęcenia Sali gimnastycznej przy gimnazjum.
Szczęść Boże ...

Powstała parafialna strona internetowa o adresie:

www.parafiabraszewice.pl


Archiwum

Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu

21-02-2015

I Niedziela Wielkiego Postu

W Środę Popielcową rozpoczął się Wielki Post, który ma nas przygotować do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Potrzebne jest nasze nawrócenie.


  1. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 11.40. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w niedziele 22 marca.
  2. W poniedziałek o godz. 17.00 eucharystia dla Grupy Modlitwy Ojca Pio.
  3. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  4. Pod chórem można podpisać petycję do Prezydenta Rzeczypospolitej, by nie podpisywał konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu wobec kobiet i przemocy domowej. Ta konwencja nie walczy z przemocą, ale z rodziną, religią i wyznawanymi wartościami. Potrzebny jest pesel.
  5. Pragnę podziękować Paniom z Zabrodzia za sprzątnięcie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę. Za tydzień proszę do sprzątania następne Panie z Zabrodzia.
  6. Powstała parafialna strona internetowa o adresie www.parafiabraszewice.pl